SIGNATURE

UITGEVERS VAN GRAFIEK

SIGNATURE EN HAAR PARTNERS

Sinds de oprichting in 1977 heeft Signature samengewerkt met een grote groep kunstenaars en drukkers, maar ook met schrijvers, dichters, publicisten, vormgevers, fotografen, musea en diverse bedrijven en instellingen. Daarmee heeft Signature een groot netwerk van grafiekmakers en –kenners opgebouwd dat uniek in Nederland kan worden genoemd.

In de eerste twintig jaar van haar bestaan gaf Signature vooral prenten uit op het papierformaat 50 x 65 cm. Vanaf dat laatste jaar zijn dat vooral edities op het formaat 18 x 24 cm.

Doel was en is het uitgeven van grafiek van de allerhoogste kwaliteit. Daarbij zoeken we de samenwerking met kunstenaars die hebben bewezen met het medium om te kunnen gaan. De volgende stap is het zoeken van een vakbekwame (meester)drukker, dan volgt de papierkeuze.

Voor de Signature Grafiekreeks volgde daarna het zoeken naar een ontwerper van de cassettes. Dat werd Harald Slaterus. De prenten uit deze serie laten zich goed inlijsten, maar kunnen ook veilig worden opgeborgen in de meegeleverde en bijzonder fraai vormgegeven cassettes. Stuk voor stuk een sieraad voor in de boekenkast.

  • SIGNATURE WERKTE MET HAAR ACTIVITEITEN SAMEN MET DE VOLGENDE PARTNERS:

    Stichting Beeldende Kunst Gelderland

    Gemeenschap Beeldend Kunstenaars

    Dagblad De Gelderlander

    Drukkerij Coers en Roest Arnhem

    Drukkerij De Rijn Dieren

    Drukkerij Meijer en Siegers Duiven

    Drukkerij Tamminga Duiven

    Drukkerij HPC bv Arnhem

    Drukkerij Hilarius Brummen

    Nauta Zutphen

    Flevodruk Harderwijk

    Siegers Groep Renkum

    Target Graphic Productions bv Arnhem

    Lundia Varsseveld

    LEX Lijstenmakerij Arnhem

    Boehandel Praamstra Deventer

    Boekhandel Hijman Ongerijmd Arnhem

    Boekhandel Jansen & De Feijter Velp

    studio026 Arnhem

  • SIGNATURE GAF PRENTEN UIT VAN DE VOLGENDE KUNSTENAARS:

  • TENTOONSTELLINGEN GEWIJD AAN UITGAVEN VAN SIGNATURE WAREN TE ZIEN IN DE VOLGENDE MUSEA:

  • DE VOLGENDE DRUKKERS WERKTEN MEE AAN DE PRODUCTIES VAN SIGNATURE:

    Hans Gaarenstroom Arnhem

    Steendrukkerij Amsterdam/Rento Brattinga

    Steendrukkerij Aad Hekker Amsterdam

    Manuel Kurpershoek Nijmegen

    Het Grafisch Centrum/PlaatsMaken Arnhem

    Grafisch Centrum Den Bosch

    Fieke Billet Nijmegen

    Drukkerij Piet Clement Amsterdam

    Koos van Tol Oosterbeek

    Guillaume le Roy Amsterdam

    Marcel Kalksma Amsterdam

    A Fleur de Pierre, Parijs

    KURTFACE Zeefdruk, Nijmegen

    Forrer Steendruk, Muiden

  • ONDERSTAANDE SCHRIJVERS, DICHTERS EN PUBLICISTEN WERKTEN MEE AAN SIGNATURE-UITGAVEN:

    Jacgues van Alphen

    Mischa Andriessen

    H.H. ter Balkt

    H.C. ten Berge

    Erik Brent Besemer

    Rein Bloem

    Kees Broos

    Emma Crebolder

    Johnny van Doorn

    Trudy Favié

    Werner Friedrich

    Jan de Groot

    Stijn Huijts

    Pierre Janssen

    Ype Koopmans

    Henk Meutgeert

    John de Munnik

    Els Pelgrom

    Trudy van Riemsdijk-Zandee

    Max van Rooy

    K.Schippers

    Eric Slagter

    Jan Siebelink

    Ge van Steenbergen

    Willem van Toorn

    Thomas Verbogt

    Ton Verstegen

    August Willemsen/ Carlos Drummond de Andrade

    Gretchen L. Wagner

  • DE VOLGENDE VERTALERS WERKTEN MEE AAN DE UITGAVEN VAN SIGNATURE:

    Mischa Andriesssen

    Eva Bodor

  • SIGNATURE-UITGAVEN WERDEN VORMGEGEVEN DOOR DE VOLGENDE VORMGEVERS:

    Don Diesveld

    Hennipman + Schalken

    Evert van de Molen

    Design Raymann

    Harald Slaterus

    Koos van Tol

    Wim de Valk

  • FOTOGRAFIE BIJ DE UITGAVEN WERD VERZORGD DOOR DE VOLGENDE FOTOGRAFEN:

    Dick Brouwers

    Herman van Ommen

    Rinus van Schie

  • DE CASSETTES VAN SIGNATURE WERDEN VERVAARDIGD DOOR:

    Het Drukhuis Oosterbeek

    Brown Cartonnages/Liesbeth Visser Arnhem

  • IN 1986 NAM SIGNATURE HET INITIATIEF OM IEDER JAAR DE GELDERLAND GRAFIEKPRIJS UIT TE REIKEN. DE PRIJS WERD TOT EN MET 2007 TOEGEKEND.

    DE WINNAARS EN DE JURYLEDEN WAREN:

    1986

    Cees Andriessen

    Juryleden: Liesbeth Brandt Corstius (directeur Gemeentemuseum Arnhem)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Wouter Altena (voorzitter Stichting ABC)

    Hans van der Grinten (conservator moderne kunst Museum Commanderie van St. Jan Nijmegen)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1987

    Jan Hein van Rooy

    Juryleden: Else Maas (voorzitter Gemeenschap Beeldende Kunstenaars)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Maarten Beks (publicist)

    Jan R. de Groot (hoofdconservator Gemeentemuseum Arnhem)

    Willem van Lieshout (kunsthistoricus)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1988

    Leon Tebbe

    Juryleden: Trudy van Riemsdijk-Zandee (kunsthistoricus)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Cees Andriessen (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1986)

    Maarten Beks (publicist)

    Willem van Lieshout (kunsthistoricus)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1989

    Paulien Wittenrood

    Juryleden: Pierre Janssen (oud-directeur Gemeentemuseum Arnhem)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Carin Reinders (directeur Stedelijke Musea Zutphen)

    Trudy van Riemsdijk-Zandee (kunsthistoricus)

    Jan Hein van Rooy (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1987)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1990

    Willem den Ouden

    Juryleden: Carin Reinders (directeur Stedelijke Musea Zutphen)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Eildert Broekema (grafiekverzamelaar)

    Johan van der Haer (galeriehouder)

    Léon Tebbe (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1988)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1991

    Geurt van Dijk

    Juryleden: Herman Hofman (voorzitter Gemeenschap Beeldende Kunstenaars)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Eildert Broekema (grafiekverzamelaar)

    Paulien Wittenrood (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1989)

    Johan van der Haer (galeriehouder)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1992

    Ronald Tolman

    Juryleden: Evert van Straaten (directeur Rijksmuseum Kröller-Müller)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Ellen Hansen (galeriehouder)

    Willem den Ouden (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1990)

    Herman Hofman (voorzitter Gemeenschap Beeldende Kunstenaars)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1993

    Peter Jordaan

    Juryleden: Willem Hillenius (directeur Hogeschool voor de Kunsten Arnhem)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Toos van Kooten (conservator Rijksmuseum Kröller-Müller)

    Huib Tielens (kunstverzamelaar)

    Geurt van Dijk (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1991)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1994

    Pieter Becks

    Juryleden: Carolien van der Laan (kunsthistoricus)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Henk Hans Hilvering (directeur Het Grafisch Centrum/PlaatsMaken Arnhem)

    Hans Kaayk (kunstverzamelaar)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1995

    Hester Oerlemans

    Juryleden: Jaap Bremer (adjunct-directeur Stichting Kröller-Müller)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Mieke van den Crommenacker (galeriehouder)

    Jaap Hekkelman (kunstverzamelaar)

    Peter Jordaan (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1993)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1996

    Hannie Ramaer

    Juryleden: Marja Alofs (voormalig wethouder cultuur gemeente Nijmegen)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Mirjam Westen (conservator Museum voor Moderne Kunst Arnhem)

    Jan Woestenenk (grafiekverzamelaar)

    Pieter Becks (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1994)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1997

    Stichting het Grafisch Centrum/PlaatsMaken

    Juryleden: Frank van der Schoor (conservator Museum Commanderie van St. Jan Nijmegen)

    Herman Schimmel (medewerker pr dagblad De Gelderlander)

    Flos Wildschut (kunsthistoricus)

    Ruud Bruinen (directeur Gemeenschap Beeldende Kunstenaars)

    Hester Oerlemans (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1995)

    Koos van Tol (graficus/uitgever

    bestuurslid Signature)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK

    bestuurslid Signature)

     

    1998

    Carel Visser

    Juryleden: Liesbeth Brandt Corstius (directeur Museum voor Moderne Kunst Arnhem)

    Marjolein de Groen (beeldend kunstenaar/coördinator kunstcommissie Ziekenhuis Rijnstaete Arnhem)

    Rento Brattinga (directeur Steendrukkerij Amsterdam)

    Wim Scheepens (stafmedewerker beeldende kunst en kunsteducatie Stichting voor Kunst en Cultuur Gelderland/collectioneur)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    1999

    Rinke Nijburg

    Juryleden: Hester Alberdinghk Thijm (directeur Akzo Nobel Art Foundation)

    Kees Broos (kunsthistoricus)

    Hans Jansen (directeur Jansen & Kooy Zeefdrukkerij Warnsveld)

    Cees Andriessen (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1986)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    2000

    Ad Gerritsen

    Juryleden: Albert van der Weide (directeur Academie Minerva

    faculteit der kunsten Groningen)

    Ype Koopmans (conservator moderne kunst Museum voor Moderne Kunst Arnhem)

    Lotte Menkman (conservator moderne kunst Van Reekum Museum Apeldoorn)

    Rinke Nijburg (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1999)

    Renate van der Hoeven (galeriehouder)

    Leen van Weelden (directeur Tentoonstellingsdienst SBK Gelderland

    bestuurslid Signature)

     

    2003

    Klaas Gubbels

    Juryleden: Carin Reinders (directeur CODA Apeldoorn)

    Aletta Bos (galeriehouder)

    Cees Andriessen (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1986)

    Peter Jordaan (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1993)

    Ad Gerritsen (winnaar Gelderland Grafiekprijs 2000)

    Rinke Nijburg (winnaar Gelderland Grafiekprijs 1999)

    Rob de Leeuw (bestuurslid Signature)

     

    2005

    Wouter van Riessen

    Juryleden: Guido de Werd (directeur Museum Kurhaus Kleve)

    July Ligtenberg (zakelijk coördinator Het Grafisch Centrum/PlaatsMaken Arnhem)

    Klaas Gubbels (winnaar Gelderland Grafiekprijs 2003)

    Frans van Ooijen (kunstverzamelaar)

    Rob de Leeuw (bestuurslid Signature)

     

    2007

    Rob Voerman

    Juryleden: Huub Doek (lid Eerste Kamer der Staten Generaal)

    Agnes Raben (galeriehouder)

    Wouter van Riessen (winnaar Gelderland Grafiekprijs 2005)

    Henk Meutgeert (kunsthistoricus)

    Rob de Leeuw (bestuurslid Signature)